ADVERTISEMENT

C103.pdf

Brakujący element SMD na płytce wagi DIBAL C-102 - co to może być?

Witam. W załączniku szybka instrukcja kalibracji takiej wagi. Te wagi to tandeta. Występują w nich wszelkie uszkodzenia i nadają się do wyrzucenia. To moje i nie tylko moje zdanie. Najprawdopodobniej dostała uderzenie na szalkę lub rozprogramowała sie elektronika. Spróbuj zgodnie z opisem skalibrować ją. Sprawdź czy "chodzą" działki wewnętrzne - po wejściu w test obciąż wagę i sprawdź czy zmieniają wartość. Jeśli brak działek wewnętrznych to już większy problem: uszkodzenie elektroniki lub tensometru. Nie jesteś elektronikiem a bez dokładnych przyrządów pomiarowych nie sprawdzisz tego. Jeśli jednak działki zmieniają się pod wpływem obciążenia do kalibracji potrzebne są Ci wzorce masy. Więc polecam serwis wagarski, który powinien Ci pomóc. Sam możesz wykończyć wagę do reszty. Ale powodzenia.


Download file - link to post

Dibal new “C-103

C-102

W czasie testu wyświetlacza wciśnij “switch” dostęp od spodu wkrętakiem.
Wyświetlacz:

a następnie:

------------------0.000
-2999
2999

Na wyświetlaczu możliwość podglądu ustawień / działki wewnętrzne/
Wciśnij Switch
Wyświetlacz - ustawienia narodowe – wybierz 23 PL /z klawiatury numerycznej lub “+” i
“-”
(oVnTR
23
pL
Zatwierdź klawiszem “*”
Wyświetlacz – wybór metrologia legalna -1 , metrologia nie legalna - 0
dimL
1
Wybierz – 1 Metrologia legalna
Wyświetlacz “ OIML

wybierz “1” czyli TAK
“*”
LOAD
“1”
6kg / 2g
“2”
15kg/ 5g
“3”
30kg/ 10g
“*”
wyświetlacz “Adjust”
“1”
*”
wyświetlacz “Latiut”
“1”
“42”
“*”
Wyświetlacz “Altit”
“1”
“20”
“*”
Wyświetlacz: “regul zera”
“*”
Wyświetlacz “- - - - - - - “ poczekaj aż
Wyswietlacz “Regul masy xxxxx”
Postaw masę xxxxxxx
“*”
Wyswietlacz “ - - - - - - - -” poczekaj aż
Na wyswietlaczu : xxxxxxx
działki wewnętrzne
Zdejm obciążenie
Wyłącz wagę